Évköszöntő szimfonikus dzsesszestek
A város zenei életének reprezentánsai az utóbbi hónapokban elkényeztették a közönséget, amelynek nem kis része a fővárosból és a Gödöllő környékéről érkezik a különböző előadásokra. A hagyományos műsorok – mint például a Cavaletta Nőikar és Gödöllői Szimfonikus Zenekar jubileumi hangversenye –mellett gyakran élvezhettük különböző zenei műfajokat képviselő előadók közös produkcióit. Az évköszöntő hangversenyek a decemberi Talamba Ütőegyüttes – Gödöllő Város Népi Zenekara közös koncertjeire rímeltek.
A műsor Leonard Bernstein Candide nyitányával kezdődött a szimfonikus zenekar előadásában, majd a Hot Jazz Band is a színpadra lépett. Önálló és a szimfonikusokkal közösen előadott műsorszámaik ezúttal is bizonyították, hogy a swing zenei stílusnak és tágabb értelemben a dzsessznek a múlt század harmincas, negyvenes éveiben Magyarországon is kiváló kortárs (majd későbbi) reprezentánsai voltak. Dolecskó Béla, Fényes Szabolcs, Márkus Alfréd, Eisemann Mihály, Horváth Jenő, Budai Dénes, Gyulai Gál János, Seress Rezső dallamait együtt dúdolta a hallgatóság a művészek játékával. A közönségben – korosztálytól függetlenül – mély érzéseket keltett a klasszikus magyar játékfilmek – a Meseautó, a Hippolyt, a lakáj – örökzöld slágereinek bravúros tolmácsolása. Ezeket a dalokat a Hot Jazz Band színre lépésétől lehet újra élőben is hallani Bényei Tamás zenekarvezető korhű, bársonyos bariton hangján. Nagy tapsot arattak a rövid improvizációk, a bendzsóverseny, s persze Fodor László oldott,mégis ünnepi hangulatot sugárzó mű- sorvezetése.
A hazai klasszikus szerzők mellett Gershwin dallamok kényeztették a lelkes közönséget, majd a Horváth Gábor vezette szimfonikus zenekar a West Side Story-szvittel koronázta meg teljesítményét. Nem maradhatott el az estről Weiss: What a Wonderful World (Milyen csodálatos világ) című száma sem, amit Louis Armstrong tett világslágerré. A Hot Jazz Band a dixieland világában való otthonossá- gát is megcsillantotta. A ráadások után a közönség és a művészek is elégedetten távoztak, jobb hangulatú évkezdést nem kívánhattak, nem remélhettek. Fodor László utószavában kiemelte: Gödöllő büszke lehet arra, hogy ilyen kis városként ilyen remek szimfonikus zenekara van. Hadd tegyük gyorsan hozzá: arra is büszke, hogy a köszöntő személyében ilyen tehetséges muzsikusa és zenetanára van...